Ջրականի շրջանում ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն է հայտնաբերվել
Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված հարավային թևում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում, սեպտեմբերի 4-ին Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանից հայտնաբերել և Ստեփանակերտ են տեղափոխել ևս 1 հայ զինծառայողի աճյուն: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճկաների պետական ծառայությունը:
«Նրա ինքնությունը կհաստատվի ՀՀ-ում՝ դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Զինադադարից հետո` անցած 10 ամիսների ընթացքում, Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում փրկարար ջոկատները հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1656 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են:

В районе Джракана найдены останки еще одногоармянскоговоеннослужащего
В результате поисковых операций, проведенных в южной части оккупированных Азербайджаном территорий, 4 сентября в Джраканском (Джебраильском) районе были обнаружены и доставлены в Степанакерт останки еще одного армянского военнослужащего.
Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
«Его личность будет идентифицирована после судебно-медицинской экспертизы в Армении», – говорится в сообщении.
За последние 10 месяцев после прекращения огня, в результате поисков на оккупированных территориях Арцаха, спасатели обнаружили и эвакуировали в общей сложности 1656 тел, в том числе и гражданских лиц.