Գնալով ավելի ու ավելի են դողում իրենց անվտանգության համար. «Փաստ»
Նորընտիր խորհրդարանում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ իշխանությունների կողմից հրահրված «դեբոշից» հետո, ինչպես երևում է, ՔՊ-ական պատգամավորները բավականին վախեցած են:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, մասնավորաբար այն ՔՊ-ականները, որոնք առավել ակտիվ էին ընդդիմադիր պատգամավորների վրա հարձակվելու, հայհոյանքներ տեղալու և ձեռքերին ու ոտքերին «զոռ տալու» գործում, դիմել են իրավապահ մարմիններին՝ իրենց անվտանգությունն ապահովելու խնդրանքով: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, այդ պատգամավորներին իրավապահները կցել են թիկնապահներ, որոնք նրանց ուղեկցում են գրեթե մինչև տան դուռը:
Ի դեպ, երեկ էլ մամուլը գրեց, որ Ազգային ժողովի՝ Արցախ մեկնած ՔՊ-ական 6 հոգանոց պատվիրակությանը ուղեկցել է ԱԱԾ ՊՊԾ 12 թիկնապահ: Փաստացի, իշխանությունները գնալով ավելի ու ավելի են դողում իրենց անվտանգության համար, և պետբյուջեի հաշվին համապատասխան միջոցառումներ են իրականացվում ոչ միայն հատուկ պահպանվող անձանց, այլև իշխանական ուժի այլ ներկայացուցիչների համար:
«Փաստ» օրաթերթը գրում է

C каждым днем все больше беспокоятся за свою безопасность – «Паст»
Газета «Паст» пишет, что после спровоцированного властями «дебоша» во время обсуждения программы правительства в парламенте, депутаты правящей фракции «Гражданский договор» довольно напуганы.
По сведениям издания, в частности те депутаты, которые были наиболее активными во время нападения на оппозиционных депутатов, оскорбляли и давали волю рукам, обратились в правоохранительные органы с просьбой обеспечить свою безопасность.
«Как передают наши источники, этим депутатам правоохранители выделили охрану, которая сопровождает их до самого дома.
Кстати, вчера СМИ писали, что поехавшую в Арцах делегацию фракции «Гражданский договор» в составе 6 человек сопровождали 12 сотрудников Службы государственной охраны СНБ. Фактически, власти с каждым днем все больше беспокоятся за свою безопасность и за счет госбюджета проводятся соответствующие мероприятия не только для специально охраняемых лиц, но и представителей правящей силы», – пишет газета.