Արցախում հակառակորդի կրակոցից զինծառայող է վիրավորվել
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները օգոստոսի 28-ին, ժամը 15:20-ի սահմաններում, հերթական անգամ սադրանքի են դիմել, խախտելով հրադադարն ու թիրախային կրակ բացելով Արցախի Թաղավարդ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ մարտական դիքերի ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը, ադրբեջանական զինված ուժերի սադրանքի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Տիգրանի Շահնազարյանը:
ՊԲ ստորաբաժանումների հակազդող գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня: в Арцахе ранен армянский солдат
В Арцахе огнестрельное ранение получил военнослужащий-срочник, рядовой Аргишти Шахназарян. Об этом сообщает пресс-служба МО Республики Арцах.
«Сегодня около 15:20 подразделения ВС Азербайджана в очередной раз прибегли к провокации, нарушив режим прекращения огня, и начали обстрел по боевым позициям Армии обороны Арцаха, расположенным в направлении населенного пункта Тагавард.
В результате чего огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, рядовой Аргишти Шахназарян. Подразделения Армии обороны подавили огонь противника», – говорится в сообщении.