Երևանի ֆիզգարադոկ կոչված հատվածում նիկոլենք շինարարություն են թույլատրել։ Տարածքի բնակիչները դեմ են ու դուրս են եկել փողոց։ Ոստիկանությունը պաշտպանում է շինարարություն անողներին ու բռնություն կիրառում բնակիչների դեմ։ Վերջիններս իրենց մաշկի վրա են զգում «Ապագա կա ապագա» կարգախոսի ու «իրավունքի դիկտատուրայի» գործնական կիրառումը։
Բնակիչները փողոցում են, բայց նրանց կողքին չկան, այպես կոչված, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները։ Նրանք չկան բոլոր առումներով։ Չեն լսվում նրանց ձայները ոստիկանության կողմից անհամաչափ ու բիրտ ուժի կիրառումը դատապարտելու մասով։ Չեն լսվում նրանց ձայները ֆիզգարադոկում։
Չկան «բնապահպանիստները», «քաղաքաշինիստները», էսկավատորի տակ պառկողները․․․
Մինչդեռ եթե 3 և ավելի տարի առաջ նման բան լիներ, ապա «քաղակԾիվիստները» կպատռեին իրենց կոկորդները և հատկապես հետույքները, թե բա հասե՜ք, մեր քաղաքի տեսքը վնասում են, մեր ծառերը կտրում են, թալանը շարունակվում է։
Այդ հետույք պատռողներն ամեն օր թրև են գալիս Հյուսիսային պողոտայում, բայց ստացած առաջադրանքի շրջանակներում քննադատում են Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունն ու կոկորդիլոսի արցունքներ թափում, բայց ձուկ են դարձել ֆիզգարադոկի թեմայով։ Հիմա սրանք չկան, քանզի մի մասը հայտնվել է իշխանության մեջ, մյուս մասն էլ վճարվում է չոռնալու և հետույքը չպատռելու համար։ Այսինքն՝ վճարվում են լռության դիմաց։ Ուտելիս չեն խոսում։
Ֆիզգարադոկում՝ ոչ ինչպես Հյուսիսային պողոտայում

На называемом Физгородком участке Еревана николовцы дали разрешение на строительство. Жители участка против этого, и вышли на улицу. Полиция защищает осуществляющих строительство и применяет насилие в отношении местных жителей. Последние на себе чувствуют реализацию лозунга «Будущее есть будущее» и «диктатуры права».
Жители на улице, но рядом с ними нет представителей так называемого гражданского общества. Их нет во всех смыслах. Не слышно их голоса по части осуждения применяемой полицией несоразмерной и грубой силы. Не слышно их голосов в самом Физгородке.
Нет «защитников природы», «радеющих» за сохранность облика города, бросающихся под экскаватор…
Между тем как, случись подобное более 3 лет назад, «гражданские активисты» надрывали бы свои глотки и задницы, мол, караул, портят внешний облик нашего города, вырубают деревья, продолжают грабить.
Эти «надрыватели» каждый день слоняются по Северному проспекту, но в рамках полученного задания критикуют строительство данного проспекта и проливают крокодиловы слезы, но немы по части Фазгородка. Сейчас их нет, так как одна их часть оказалась во власти, а другая оплачивается за отказ выть и надрывать задницу. То есть получает деньги за свое молчание. Как говорится, когда я ем, я глух и нем.
В Физгородке не как на Северном проспекте