Կուլիսային որևէ պայմանավորվածություն չի եղել և չի լինելու. Իշխան Սաղաթելյան (տեսանյութ)
Ես չէի ուզենա, որ երկրի համար այսքան ճակատագարական վիճակում երեք օր քննարկեր ԱԺ նախագահի տեղակալի ընտրությունը, բայց կար սահմանադրական պահանջ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը:
Նա շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ երկու ընդդիմադիր խմբակցություններին աննահանջ պայքարի համար, իսկ իշխանության մասով ասաց, որ ինչ եղել է, եղել է հրապարակային, կուլիսային որևէ պայմանավորվածություն չի եղել և չի կարող լինել:

Никаких закулисных договоренностей не было и не будет – Ишхан Сагателян (видео)
Я бы не хотел, чтобы в такой судьбоносной для страны ситуации три дня обсуждался вопрос избрания вице-спикера НС, однако имелось конституционное требование. Об этом в беседе с журналистами сказал депутат от оппозиционной парламентской фракции «Армения», вице-спикер НС ИшханСагателян.
Он выразил благодарность двум оппозиционным фракциям НС за то, что они не отступили, а по части властей отметил, что все произошедшее было публичным, никаких закулисных договоренностей не было и быть не может.
Я бы не хотел, чтобы в такой судьбоносной для страны ситуации три дня обсуждался вопрос избрания вице-спикера НС, однако имелось конституционное требование. Об этом в беседе с журналистами сказал депутат от оппозиционной парламентской фракции «Армения», вице-спикер НС Ишхан Сагателян.