Ինչպե՞ս եք մայիսին մասնակցել ապրիլյան պատերազմին, այն էլ առաջնագծում. Արթուր Խաչատրյանը՝ Հակոբ Արշակյանին (տեսանյութ)
«Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը հարց ուղղեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրված Հակոբ Արշակյանին ինքնակենսագրականում տեղ գտած ինֆորմացիայի մասով:
«Ձեր ինքնակենսագրականում գրված է, որ դուք մասնակցել եք ապրիլյան պատերազմին, եղել եք առաջնագծում, միևնույն ժամանակ լրտավմիջոցի հարցմանը ի պատասխան ՊՆ-ն հայտնել է, որ ՔՊ կամավորական ջոկատը 2016-ի մայիսի 14-ից գործուղվել է Արցախի Մարտակերտ շրջան: Խնդրում եմ հստակեցնել՝ ինչպես եք դուք մասնակցել պատերազմին»,-հարցրեց Խաչատրյանը:

Депутат – Акопу Аршакяну: «Как вы участвовали в Апрельской войне в мае, да и то – на передовой?» (видео)
Депутат от блока «Армения» Артур Хачатрян задал вопрос кандидату от правящей фракции «Гражданский договор» Акопу Аршакяну касательно одной информации, представленной в его автобиографии.
«В вашей автобиографии написано, что вы участвовали в Апрельской войне, были на передовой, в то же время в ответ на запрос СМИ в Минобороны сообщили, что добровольческий отряд ГД был командирован в Мартакертский район Арцаха с 14 мая 2016 года. Прошу пояснить, каким образом вы участвовали в войне?» – поинтересовался Мкртчян.