ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ՔՊ-ն առաջադրել է մոլի հակառուսական գործիչ Հակոբ Արշակյանին և Թուրքիայում գործունեություն իրականացրած Ռուբեն Ռուբինյանին
ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման խորհրդարանն այսօր շարունակում է իր աշխատանքները։ Այս նիստին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրեց մոլի հակառուսական գործիչ Հակոբ Արշակյանին։ Հիշեցնենք, որ դեռևս 2011թ․ նա, ՔՊ այսօրվա մի շարք այլ պոշտոնյաների հետ, բողոքի ցույց էր անցկացնում Ռուսաստանի դեսպանատան մոտ։
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» ԱԺ մյուս փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրեց Թուրքիայում գործունեություն իրականացրած Ռուբեն Ռուբինյանին, ով Թուրքիայից Հայաստան է վերադարձել «թավշյա հեղափոխությունից» անմիջապես առաջ։

ГД выдвинул кандидатами в вице-спикеры НС яро антироссийского деятеля Акопа Аршакяна и осуществлявшего деятельность в Турции Рубена Рубиняна
Национальное собрание восьмого созыва продолжает свою работу. На сегодняшнем заседании фракция «Гражданский договор» выдвинула одним из кандидатов в вице-спикеры НС яро антироссийского деятеля Акопа Аршакяна. Напомним, что в 2011-ом году он, вместе с рядом сегодняшних чиновников от ГД, проводил акцию протеста перед зданием посольства РФ.
Другим кандидатом в вице-спикеры НС фракция «Гражданский договор» выдвинула осуществлявшего деятельность в Турции Рубена Рубиняна, который вернулся из Турции в Армению непосредственно перед «бархатной революцией».