ՀՀ ՊՆ-ն հաստատում է ՌԴ-ի միջնորդությամբ հրադադարի պայմանավորվածության լուրը
ՌԴ խաղաղապահ զորքերի հրամանատարության միջնորդությամբ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը վերականգնելու վերաբերյալ։ Այս պահին, նշված պայմանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Ադրբեջանական սադրանքի արդյունքում սկսված մարտական գործողությունների ընթացքում երկուստեք կիրառվել են հրաձգային զինատեսակներ և ականանետեր։ Ընդ որում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից ականանետային կրակ է բացվել ի պատասխան հակառակորդի կողմից ականանետերի կիրառման։
Շփման գծի փոփոխություն տեղի չի ունեցել, սահմանային իրադրությունը գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,-ասված է հաղորդագհրության մեջ։

МО Армении подтверждает договоренность о прекращении огня на границе
При посредничестве командования миротворческого контингента РФ достигнута договоренность о восстановлении режима прекращения огня на линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск на северо-восточном направлении. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
В данный момент указанная договоренность в основном выполняется.
В ходе боевых действий, начавшихся в результате азербайджанской провокации, с обеих стороны были применены стрелковое оружие и минометы. При этом подразделения ВС Армении открыли стрельбу из миномета в ответ на использование противником минометов.
Линия соприкосновения не претерпела изменений, пограничная ситуация находится под контролем подразделений ВС Армении.