ԿԸՀ-ն բավարարեց Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու միջնորդությունը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բավարարել է Գորիս համայնքի ղեկավար, «Հայաստան» դաշինքից պատգամավորի թեկնածու Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու դատախազության միջնորդությունները։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
«Որոշումը կուղարկվի ՀՀ ՀՔԾ՝ դրանից ածանցվող՝ մեղադրանքի առաջադրման և այլ դատավարական գործողությունները կատարելու»,-գրել է Աբրահամյանը:

ЦИК дала согласие на арест мэра Гориса Аруша Арушаняна
По итогам сегодняшнего заседания ЦИК РА удовлетворил ходатайства прокуратуры о возбуждении уголовного преследования в отношении руководителя общины Горис и согласии на лишение его свободы. Об этом на своей странице в «Facebook» написал советник генпрокурора Армении Гор Абрамян.
«Решение будет направлено в ССС РА для предъявления обвинения и совершения других процессуальных действий», – отметил он.
Таким образом, ЦИК дала согласие на арест Аруша Арушаняна.