«Իմ քայլը» կուսակցության ավագանու անդամ Սուրեն Օհանյանը դադարեցնում է լիազորությունները
«Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի Երևան քաղաքի ընտրական ցուցակով ընդգրկված ավագանու անդամ Սուրեն Օհանյանը լիազորությունները դադարեցնելու մասին դիմում է ներկայացրել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Երևանի ավագանու արտահերթ նիստում ասաց քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը:
«Սուրեն Օհանյանի մանդատը տրվել է «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Դիանա Քերոբյանին»,-հայտնեց Սարգսյանը և շնորհավորեց Քերոբյանին:
Փոխքաղաքապետը նշեց նաև, որ Երևանի ավագանու՝ Մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սաթենիկ Մկրտչյանը դիմում է ներկայացրել իր լիազորությունները դադարեցնելու մասին:

Член Совета старейшин Еревана от «Моего шага» Сурен Оганян прекращает полномочия
Член Совета старейшин Еревана от блока партий «Мой шаг» Сурен Оганян представил заявление о прекращении полномочий.
Как передает «Арменпресс», об этом на внеочередном заседании Совета старейшин Еревана сообщил первый заместитель мэра Грачья Саргсян.
«Мандат Сурена Оганяна был передан следующему кандидату в избирательном списке блока партий «Мой шаг» – Диане Керобян», – сказал Саргсян и поздравил Диану Керобян.
Вице-мэр также отметил, что председатель постоянной комиссии Совета старейшин Еревана по вопросам культуры, образования и социальных вопросов Сатеник Мкртчян также представила заявление о прекращении своих полномочий.