Ավտովթարի հետևանքով 6 պայմանագրային զինծառայող է հոսպիտալացվել, նրանցից մեկը մահացել է
Հուլիսի 10-ին, ժամը 02։00-ի սահմաններում, Երասխ-Երևան ավտոմայրուղու 14-րդ կիլոմետրի հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամասի պայմանագրային զինծառայողը, իր կողմից վարած «Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով բախվել է ՊՆ մեկ այլ զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Ուազ Պատրիոտ» մակնիշի ավտոմեքենային, ինչի հետևանքով վերջինը կողաշրջվել է։ Ավտոպատահարի հետևանքով 6 պայմանագրային զինծառայող, տարբեր մարմնական վնասվածքներով, հոսպիտալացվել է։ Հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին զինծառայող Գրիգոր Գառնիկի Հարությունյանը մահացել է։ Կատարվում է նախաքննություն, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստի ծանր վիշտը և խորին ցավակցություն ու զորակցություն հայտնում զինծառայողի ընտանիքին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին։

В результате ДТП 6 военнослужащих-контрактников госпитализированы, один из них скончался
10 июля около 02:00 часов на 14-м километре трассы Ерасх-Ереван военнослужащий-контрактник N-й в/ч Минобороны РА на автомашине «Opel astra» столкнулся с автомобилем «УАЗ Патриот», находящимся на балансе другой войсковой части МО. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства республики.
В результате столкновения «УАЗ Патриот» перевернулся. Шестеро военнослужащих-контрактников были госпитализированы с телесными повреждениями различной тяжести. Военнослужащий Григор Арутюнян скончался по дороге в больницу.
Министерство обороны РА разделяет горечь утраты и выражает глубокие соболезнования и семье военнослужащего, родным и сослуживцам.