Արգիշտի Քյարամյանը պաշտոնապես նշանակվեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ
Արգիշտի Քյարամյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, որոշումն ընդունվել է կառավարության հուլիսի 12-ի արտահերթ նիստում:
Կառավարության մեկ այլ որոշմամբ` Հայկ Գրիգորյանը ազատվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից:
Հայկ Գրիգորյանը քննչական կոմիտեի նախագահ էր նշանակվել 2018 թվականի հունիսի 10-ին:
Արգիշտի Քյարամյանը 2020թ. դեկտեմբերի 24-ից զբաղեցնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնը:

Аргишти Кярамян назначен председателем Следственного комитета Армении. Решение об этом было принято на внеочередном заседании Правительства 12 июля.
Отметим, что Аргишти Кярамян с 24 декабря 2020 г. занимал должность заместителя председателя Следственного комитета.
Аргишти Кярамян назначен председателем Следственного комитета Армении