Գրիգորի Խաչատուրովն ազատվեց 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Գրիգորի Խաչատուրովին 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից ազատելու մասին:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասը, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետը՝ Գրիգորի Խաչատուրովին ազատել 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից»,-ասված է նախագահի հրամանագրում։

Григорий Хачатуров освобожден от должности командира 3-го армейского корпуса
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ об освобождении Григория Хачатурова от должности командира 3-го армейского корпуса.
«На основании части 1 статьи 133 Конституции, а также пункта 11 части 1 статьи 40 Закона «О военной службе и статусе военнослужащего», Григорий Хачатуров освобожден от должности командира 3-го армейского корпуса», – говорится в указе президента.