Նիկոլի «վարկանիշն»՝ ընդդեմ պետության
Ըստ ԿԸՀ–ի՝ Նիկոլ Փաշինյանի օգտին քվեարկել է ընտրության մասնակիցների կեսից ավելին։ Այսինքն՝ ընտրատարածք մտնող ամեն երկրորդը կողմ է եղել թուրքի առաջ կզած Նիկոլին, կողմ է եղել պետության վերացմանը, կողմ է եղել, որ ՀՀ–ն կառավարի դիլետանտների ու անհայրենիքների բանակը։ Եվ վերջապես՝ կողմ է եղել դավաճանությանը։
Սա, կրկնենք, ըստ ԿԸՀ–ի։
Ինչ մնում է մյուսներին, ապա ամեն մեկն իր ձևով ու իր շահից ելնելով է արձագանքում ԿԸՀ–ի արձանագրածին։ Օրինակ՝ ընդդիմությունը դիմել է ՍԴ։ ՍԴ–ն ՍԴ–ություն կանի՞, թե՞ ոչ, դժվար չէ կռահել։
Նիկոլենք հաբռգել են ԿԸՀ–ի արձանագրածից հետո։ Այլ բան չէր էլ սպասվում։ «Անասնաֆերմայում» էլ խոզերն իշխանության գալուց հետո հաբռգեցին ու ոչխարների վրա հենվելով օգտվեցին լափամանից։
Դուրսը ևս արձագանքում է ԿԸՀ–ի արձանագրածին։ Թուրքիան ու Ադրբեջանը ցնծության մեջ են, քանզի առաջին անգամ մասնակցել են ՀՀ ընտրություններին իրենց թեկնածուով ու հաղթել են, այսինքն՝ Հայաստանի կապիտուլյացիան շարունակվել է։
Պուտինն էլ իր հերթին արձագանքեց ԿԸՀ–ի հայտարարած թվերին։ Նա երեկ փաստացի ասաց, որ Նիկոլի բարձր վարկանիշը «կակռազ» կօգնի, որպեսզի նա հազար ու մի «հետույքային» որոշումներ կայացնի։ Բայց Նիկոլին այդ «հետույքային» որոշումներն ու դրանց հետևանքները չեն հետաքրքրում։ Իրեն իր կաշին է հետաքրքրում։ Նա տոկոսներ «խփեց», որ կաշին փրկի։ Ի հաշիվ Հայաստանի ու Արցախի, ի ուրախություն Ադրբեջանի ու Թուրքիայի։

«Рейтинг» Никола против государства
Согласно ЦИК, за Никола Пашиняна проголосовало более половины принявших участие в выборах граждан. То есть каждый второй пришедший на избирательный участок был за прогнувшегося под турка Никола, за ликвидацию государства и за то, чтобы Арменией управляла армия дилетантов и не имеющих родины субъектов. Наконец, был за предательство.
Повторимся, это – согласно ЦИК.
Что касается остальных, то каждый реагирует на зафиксированное Центризбиркомом по-своему и исходя из своих интересов. Например, оппозиция обратилась в Конституционный суд. Останется КС верен своему призванию или нет, догадаться нетрудно.
Николовцы после зафиксированного ЦИК-ом обнаглели. Ничего другого и не ожидалось. В «Скотном дворе» свиньи тоже обнаглели после прихода к власти и начали пользоваться кормушкой, опираясь на овец.
На зафиксированное ЦИК-ом реагируют также извне. Турция и Азербайджан ликуют, так как они впервые приняли участие в выборах в Армении своим кандидатом и одержали победу, то есть капитуляция РА продолжилась.
Путин, в свою очередь, тоже отреагировал на объявленные Центризбиркомом цифры. Вчера он фактически сказал, что высокий рейтинг Никола как раз поможет ему принять тысячу и одно «геморройное» решение. Однако Никола эти решения и их последствия не волнуют. Его заботит лишь собственная шкура. Он «набил» проценты, чтобы спасти свою шкуру. За счет Армении и Арцаха и к радости Азербайджана и Турции.