Մովսես Հակոբյանի գործը մակագրվել է դատավոր Վաչե Մարգարյանին
Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի նախկին պետ, Պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի գործը մակագրվել է Երևան քաղաքի դատարանի դատավոր Վաչե Մարգարյանին:
Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական համակարգից:
Մովսես Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 306-րդ հոդվածի 1-ի մասով (պետական գաղտնիք հրապարակելը): Հակոբյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:

Уголовное дело в отношении экс-начальника Генштаба ВС Армении Мовсеса Акопяна уже в суде
Уголовное дело в отношении экс-начальника Генштаба ВС Армении, генерал-полковника Мовсеса Акопяна уже в суде. Об этом «News.am» сообщили в пресс-службе Судебного департамента.
Уголовное дело завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции города Ереван Ваче Маргаряна.
Отметим, что Акопяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 306 УК Армении (разглашение государственной тайны). Согласно обвинительному заключению, последний во время пресс-конференции в клубе «Зеркало» 19 ноября 2020 года преднамеренно обнародовал касающуюся военной сферы информацию, содержащую государственную тайну.