Իշխան Սաղաթելյանը վերընտրվել է ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ
Ինչպես հայտնեցին ՀՅԴ հանրային կապերի գրասենյակից, ժողովը քննել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմնի 2019-2021 թվականների գործունեությունը, կատարել գնահատումներ։ Ժողովի ընթացքում մանրակրկիտ քննարկվել է երկրում ստեղծված քաղաքական, անվտանգային, սոցիա-տնտեսական, բարոյա-հոգեբանական վիճակը։
Հաստատվել է ՀՅԴ Հայաստանի կազմակերպության առաջիկա երկու տարիների գործունեության սկզբունքներն առաջնահերթությունները, ու անելիքները։ Քննարկումների արդյունքում, կայացվել են որոշումներ եւ ընդունվել ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Ժողովի հայտարարություն, որը կհրապարկվի առաջիկա ժամերին։
Ժողովի ավարտին ընտրվել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմին հետեւյալ կազմով՝
Իշխան Սաղաթելյան,
Սիմոն Սիմոնյան,
Լիլիթ Գալստյան,
Արծվիկ Մինասյան,
Միքայել Մանուկյան,
Տարոն Տոնոյան,
Աշոտ Սիմոնյան,
Հակոբ Մաթիլյան,
Իգոր Սարգսյան,
Արգիշտի Գեւորգյան,
Սուրեն Մանուկյան,
Բագրատ Եսայան,
Պետրոս Մեղրյան։
Գերագույն Մարմնի անդրանիկ նիստում ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ է վերընտրվել Իշխան Սաղաթելյանը։
Ժողովի աշխատանքների եւ առաջիկա անելիքների մասին հուլիսի 6-ին, ժամը 12։00 ՀՅԴ Սիմոն Վրացյան կենտրոնում Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով։
Երեւանում Հուլիսի 2-4 տեղի է ունեցել ՀՅԴ Հայաստանի 24-րդ Գերագույն Ժողով:

Ишхан Сагателян переизбран представителем Верховного органа АРФД
На заседании была рассмотрена деятельность Верховного органа АРФД Армении в 2019-2021 годах, были даны соответствующие оценки.
В ходе встречи подробно обсуждались политическая, социально-экономическая, морально-психологическая ситуация и вопросы безопасности в стране. Утверждены принципы, приоритеты и задачи АРФД на ближайшие два года. По итогам обсуждений был принят ряд решений. Было принято также заявление Верховного собрания АРФД Армении, которое будет опубликовано в ближайшие часы.
По окончании Верховного собрания избран Верховный орган АРФД в следующем составе:
Ишхан Сагателян,
Симон Симонян,
Лилит Галстян,
Арцвик Минасян,
Микаел Манукян,
Тарон Тоноян,
Ашот Симонян,
Акоп Матилян,
Игорь Саркисян,
Аргишти Геворкян,
Сурен Манукян,
Баграт Есаян,
Петрос Мегрян.
Ишхан Сагателян был переизбран представителем Верховного органа АРФД на первом заседании Верховного совета.
6 июля в 12:00 в Центре АРФ «Симон Врацян» представители Верховного органа выступят с пресс-конференцией, посвященной работе собрания и предстоящим мероприятиям.
В Ереване 2-4 июля состоялось 24-е Верховное собрание АРФ «Дашнакцутюн».