Դադարեցվել է ԱԻՆ սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ դադարեցվել է Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը:
Որոշման մեջ ասված է. «Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի 4-րդ կետով և 34-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝
1. Դադարեցնել Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության վարչության գործունեությունը:
2. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի հունիսի 11-ի «Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության կանոնադրությունը հաստատելու մասին» N 740-Լ որոշմամբ հաստատված՝ Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարության կանոնադրության 33-րդ կետի 4-րդ ենթակետը»:

Никол Пашинян подписал решение о внесении изменения в решение N 740-Л главы правительства от 11 июня 2018 года.
В решении, в частности, говорится:
«Руководствуясь пунктом 4 частью 1 статьи 33 и частью 1 статьи 34 закона РА «О нормативных правовых актах»:
1.прекратить деятельность Управления сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения;
2.признать потерявшей силу подпункт 4 пункта 33 Устава Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения».
Прекращена деятельность Управления сейсмической защиты МЧС Армении