Երևանում դանակահարել են Հատուկ քննչական ծառայության նախկին պետի տղային, ով աշխատում է Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետի տեղակալ, կասկածյալը պաշտոնյա է
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հունիսի 30-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք և դանակահարություն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 01։30-ի սահմաններում թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ոստիկանության կենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «ձախ գոտկային շրջանի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Երևան քաղաքի բնակիչ՝ 31-ամյա Նարեկ Շահինյանն է։
Մինչ բժիշկները պայքարում էին նրա կյանքի համար, Կենտրոնի ոստիկանները պարզել են, որ նա հիվանդանոց է տեղափոխվել Տերյան-Իսահակյան փողոցների խաչմերուկից, որտեղ տեղի է ունեցել վիճաբանություն ու ծեծկռտուք, որի ժամանակ էլ Ն. Շահինյանին դանակով հարվածել են։
Ըստ բժշկի հայտնածի՝ Ն. Շահինյանը ի վիճակի չի կատարածի մասին հաղորդագրություն տալու։
Ն. Շահինյանն աշխատում է Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում՝ որպես պետի տեղակալ։

Сына экс-главы Специальной следственной службы Армении ранили ножом в Ереване
Заместителя начальника следственного управления СК Армении по городу Еревану Нарека Шаиняна ранили ножом. Инцидент произошел в Ереване накануне, 30 июня. Как сообщили «ФактИнфо» в управлении информации и по связям с общественностью Полиции РА, инцидент с поножовщиной вчера был зарегистрирован.
«30 июня в 01:45 из больницы поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «колото-резаная рана в поясничной области слева» доставлен на лечение гражданин. Назначена судебно-медицинская экспертиза», – сообщили в полиции, добавив, что в связи с инцидентом готовятся материалы.
Отметим, что Нарек Шаинян является сыном бывшего начальника Специальной следственной службы Армении Ваграма Шаиняна.