Իմ վերջին ունեցած տվյալներով՝ պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին վիրահատել են կիրակի: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արամ Վարդեւանյանը:
Հիշեցնենք, որ պրոֆեսորը սրտի վիրահատության է ենթարկվել, ձերբակալությունն էապես վատթարացրել է նրա առողջական վիճակը:
«Հուսով եմ, որ կան սահմաններ, որոնք չեն անցնի»,-նշեց փաստաբանը՝ ընդգծելով, որ կան լուրջ հիմքեր քրեական հետապնդումը դադարեցնելու համար:
Դրանցից մեկը քրեական գործի հարուցումն է ՀՔԾ-ի մամուլի խոսնակի զեկույցի հիման վրա:
«Անկախ դիտորդի տվյալները հիմք չեն եղել»,-հերքեց Վարդեւանյանը: Նա հայտնեց, որ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել:
Անհեթեթության ապաթեոզը. Չարչյանի դեմ քրեական գործ է հարուցվել ՀՔԾ-ի մամուլի խոսնակի զեկույցի հիման վրա․ փաստաբան

Апофеоз абсурда: дело профессора Чарчяна возбуждено на основании докладной пресс-секретаря ССС – адвокат (видео)
По последним имеющимся у меня данным, профессор Армен Чарчян прооперирован в воскресенье. Об этом сообщил в беседе с журналистами адвокат Арам Вардеванян.
Напомним, что профессор перенес ранее операцию на сердце, арест существенно ухудшил его состояние.
«Я очень надеюсь, что есть границы, которые органы преследования не перейдут», – отметил адвокат, подчеркнув, что есть серьезные основания для прекращения уголовного преследования.
Одна из них – уголовное дело возбуждено на основании докладной пресс-секретаря ССС, ссылающегося на сообщение «Телеграм»-канала «Баграмян 26», причем установлено, что опубликованная каналом запись была смонтирована.
«Основанием не были данные независимого наблюдателя», – опроверг Варпдеванян. Он сообщил, что подана апелляционная жалоба.