Մեկ ամսից ավելի անհետ համարվող ժամկետային զինածառայողին դեռ չեն հայտնաբերել
«Պատկան մարմինները շարունակում են փնտրել։ Վստահեցնում են, որ 90 տոկոսով գերի չի ընկել եւ Հայաստանի տարածքում է գտնվում, բայց թե որտեղ է՝ չգիտենք։ Քրեական գործ է հարուցվել, դրա շրջանակներում հետախուզում են հայտարարել, բայց փաստն այն է, որ երեխան չկա»,–NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Կողբ համայնքի ղեկավար Արսեն Աղաբաբյանը։
Նշենք, որ Նորիկ Մկրտչյանը Տավուշի մարզի Կողբ համայնքից է։ Նա ընդամենը 3 ամսվա ծառայող էր։
Արսեն Աղաբաբյանը նշեց, որ Նորիկը զորամասը լքելուց հետո տուն չի գնացել, եւ առհասարակ, զորակոչվելուց հետո եւս տուն չի գնացել։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 22–ին, Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ մայիսի 18-ին, ժամը 22:10-ին, ՊՆ N զորամասից ՌՈ Վարդենիսի բաժին հեռախոսագիր է ստացվել առ այն, որ նույն օրը, ժամը 17:00-ի սահմաններում, նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ն. Մկրտչյանն ինքնակամ թողել է ստորաբաժանման պահպանության տարածքը եւ ընդգրկված է զորամասն ինքնակամ թողած զինծառայողների ցուցակներում:

Пропавшего месяц назад военнослужащего срочной службы до сих пор не нашли
«Соответствующие органы продолжают поиски. Нас уверяют, что на 90% он не в плену, мол, Норик находится на территории Армении, но где, не знаем. Возбуждено уголовное дело, в рамках дела он объявлен в розыск. Но факт в том, что парня нет», – заявил в беседе с корреспондентом «News.am» глава села Кохб Арсен Агабабян.
По его словам, Норик Мкртчян не появлялся дома ни после того как покинул часть, ни после призыва вообще.
Отметим, что сам Норик Мкртчян из села Кохб. Он служил всего 3 месяца.
Напомним, что в Варденисе 18 мая исчез военнослужащий срочной службы Норик Мкртчян, который, согласно информации Министерства обороны РА, добровольно покинул зону охраны подразделения и внесен в списки военнослужащих, добровольно покинувших воинскую часть.