Լոռու մարզպետի կողմից Օձունի համայնքապետին աշխատանքից ազատման պահանջ ներկայացնելու, ապա ծեծի ենթարկելու դեպքի առնչությամբ աշխատակազմից գրություն կուղարկվի ՀՀ գլխավոր դատախազություն. Արման Թաթոյան
Այսօր ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին է դիմել «Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը և տեղեկացրել, որ Լոռու մարզի Օձուն համայնքի ղեկավար Արսեն Տիտանյանին իր մոտ է կանչել մարզպետը և ներկայացրել հրաժարականի դիմում գրելու անօրինական պահանջ, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
Ըստ Արմեն Գևորգյանի` Օձուն համայնքի ղեկավարը հրաժարվել է կատարել Լոռու մարզպետի պահանջը, որից հետո պահանջը չկատարելու համար մարզպետարանի շենքում, 7-8 մարդու ներկայությամբ, նրան ծեծի են ենթարկել:
«Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավարը նշել է, որ իր համոզամբ` Օձունի համայնքապետին ներկայացված հրաժարականի պահանջն ակնհայտ անօրինական է և ուղեկցվել է մարզպետի սպառնալիքով:
Ըստ Ա.Գևորգյանի` մարզպետարանի շենքում Օձունի համայնքապետ Արսեն Տիտանյանին ծեծի ենթարկելն ուղիղ կապված է խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում նրա կողմից իրենց դաշինքին սատարելու հետ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը բողոքից անմիջապես հետո արագ արձագանքմամբ կապվել է Օձուն համայնքի ղեկավարի հետ, որը նշել է, որ հանցագործության մասին հաղորդում է տալիս Ոստիկանությունում:
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում ի գիտություն է ընդունվել այս հարցով ՀՀ դատախազության պաշտոնական ներկայացուցուչի հայտարարությունը:
Նշված բողոքի ու միջադեպի հետ կապված` Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմից վաղն առավոտյան գրություն կուղարկվի ՀՀ գլխավոր դատախազություն:

Губернатор потребовал у главы Одзуна подать в отставку, после чего он был избит в присутствии 7-8 человек
Руководитель штаба блока «Армения» Армен Геворгян сообщил Защитнику прав человека Армении, что глава общины Одзун Лорийского марза Арсен Титанян был вызван к губернатору, который незаконно потребовал, чтобы тот подал в отставку.
По словам Армена Геворгяна, глава общины Одзун отказался выполнить требование губернатора Лори, после чего был избит в присутствии 7-8 человек в здании областной администрации за невыполнение требования. Об этом сообщает омбудсмен Армении Арман Татоян.
«Глава штаба блока «Армении» отметил, что, по его мнению, требование об отставке главы Одзуна было явно незаконным и сопровождалось угрозами со стороны губернатора. По словам Геворгяна, избиение Арсена Титаняна в здании областной администрации напрямую связано с его поддержкой их блока на досрочных парламентских выборах.
Сразу после жалобы Управление Защитника прав человека оперативно связалось с главой Одзуна, который заявил, что подал в полицию сообщение о преступлении. В аппарате Защитника прав человека приняли к сведению заявление официального представителя Прокуратуры РА по этому поводу.
В связи с этим инцидентом офис Защитника прав человека направит в Генеральную прокуратуру РА завтра утром», – написал он.