70-ից ավելի ընտրատեղամասերում վերահաշվարկ տեղի կունենա
2021 թվականի հունիսի 20-ին կայացած ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի կամ տեղամասում քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին դիմումներ համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողով կարող էին ներկայացվել մինչև հունիսի 22-ը` ժամը 11.00-ն:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից։
Սահմանված ժամկետում վերահաշվարկի դիմումներ են ներկայացվել թվով 27 տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերաբերյալ, որոնցից միայն 3 տեղամասերի վերաբերյալ դիմումներն են ներկայացվել իրավասու սուբյեկտների կողմից։ Այնուամենայնիվ, համապատասխան տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից վերահաշվարկ կիրականացվի նաև մնացյալ 24 տեղամասում։
Հունիսի 23-ին՝ ժամը 10։00-ից սկսած, թիվ 2, թիվ 3, թիվ 4, թիվ 5, թիվ 7, թիվ 9, թիվ 10, թիվ 11, թիվ 13, թիվ 14, թիվ 17, թիվ 23, թիվ 24, թիվ 25, թիվ 31, թիվ 33, թիվ 34 և թիվ 35 տարածքային ընտրական հանձնաժողովներում կշարունակվեն իրականացվել ընդհանուր առմամբ 70-ից ավելի ընտրական տեղամասերի վերահաշվարկի աշխատանքները։
Տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից տեղամասերի քվեարկության արդյունքներնբ անվավեր ճանաչելու վերաբերյալ դիմումներ չեն ստացվել:

На более чем 70-и избирательных участках будет осуществлен пересчет – ЦИК
Заявления о пересчете результатов голосования на внеочередных парламентских выборах РА 20 июня 2021 года или о признании результатов голосования недействительными можно было представить в соответствующую территориальную избирательную комиссию до 20 июня 11:00. Об этом сообщают из Центризбиркома.
В установленные сроки представлены заявления о пересчете результатов с 27 избирательных участков, из которых только по 3-м участкам заявления представлены пономочными субъектами. Тем не менее, соответвствующими территориальными избирательными комиссиями будет проведен пересчет на остальных 24 участках.
23 июня, начиная с 10:00 в территориальных избирательных комиссиях номер 2, номер 3, номер 4, номер 5, номер 7, номер 9, номер 10, номер 11, номер 13, номер 14, номер 17, номер 23, номер 24, номер 25, номер 31, номер 33, номер 34 и номер 35 будут продолжены работы по пересчету на более чем 70-ти избирательных участках.
Заявлений о признании результатов голосования недействительными территориальными избирательными комиссиями не поступало.