Ժամանակ առ ժամանակ հայկական ու ադրբեջանական կողմերը կատարել են դիերի փոխանակում. Արցախի ԱԻՊԾ
Փրկարարական մեկ ջոկատով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-:
Արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկատվություն:
Ռազմական գործողություններից անմիջապես հետո սկսված որոնողական աշխատանքների ընթացքում Ադրբեջանի կողմից Արցախի օկուպացված տարածքներից մինչ այսօր հայտնաբերվել և տարհանվել է 1580 աճյուն:
Ժամանակ առ ժամանակ հայկական ու ադրբեջանական կողմերը կատարել են դիերի փոխանակում:

Поиски тел погибших военнослужащих продолжаются в районе Варанды
Поиски тел погибших военнослужащих сегодня продолжаются в районе Варанды (Физули). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Поиски будет вести один спасательный отряд. Дополнительную информацию о результатах предоставит Государственная служба по чрезвычайным ситуациям.
В ходе поисковых операций, начатых сразу после прекращения боевых действий, были обнаружены и эвакуированы с оккупированных территорий Арцаха тела 1580 погибших.
«Время от времени армянская и азербайджанская стороны обменивались телами», – говорится в сообщении.