Ազատաշենի թիվ 11/11 ընտրատեղամասում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, «ՎԵՐԵԼՔ» կուսակցության վստահված անձը և պատգամավորի թեկնածուն տեղափոխվել են հիվանդանոց
Հունիսի 20-ին՝ ժամը 08։30-ին, Մասիսի Ազատաշեն գյուղի թիվ 11/11 ընտրատեղամասում լարված իրավիճակ է ստեղծվել։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Վերելք» կուսակցությունը:
««ՎԵՐԵԼՔ» կուսակցության վստահված անձը նկատել է խախտումներ, որոնց վերաբերյալ փորձել է ստանալ պարզաբանումներ։ Դրանից հետո ընտրատեղամասից դուրս տեղի է ունեցել վիճաբանություն։ Սկսվել է ծեծկռտուք:
«ՎԵՐԵԼՔ» կուսակցության վստահված անձը և պատգամավորի թեկնածուն տեղափոխվել են հիվանդանոց։
Պահանջում ենք պատկան մարմիններից կատարել գործի օբյեկտիվ և անաչառ հետաքննություն»,-ասված է հայտարարության մեջ:

Доверенное лицо и кандидат в депутаты от партии «Верелк» доставлены в больницу
На избирательном участке 11/11 села Азаташен в Масисе 20 июня в 08:30 часов сложилась напряженная ситуация. Об этом сообщает партия «Верелк» на своей странице «Facebook».
«Доверенное лицо партии «Верелк» заметило нарушения, о которых попыталось получить разъяснения. После этого за пределами избирательного участка произошла ссора. Началась драка. Доверенное лицо партии «Верелк» и кандидат в депутаты доставлены в больницу. Требуем от соответствующих органов провести объективное и беспристрастное расследование этого инцидента», – говорится в сообщении.