Հունիսի 19-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 769 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 460 մարդ, մահացել է 17 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 358 360, այստեղից ապաքինվել է 343 837 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 5 148:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 31 272 փորձարկում, այդ թվում 13 544-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 17 728-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.46% է, վերջին 14 օրվանը՝ 2.46%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.62%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 229 906 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 4 232 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 44 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 2 764 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 584 անձ:
Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 769 նոր դեպք

В Грузии выявлено 769 новых случаев заражения коронавирусом
В Грузии за минувшие сутки выявили 769 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сегодня сообщили в операционном штабе по борьбе с COVID-19.
Общее число случаев заражения коронавирусом, зафиксированных в Грузии с начала пандемии, к утру субботы увеличилось до 358 360.
От ковида умерли еще 17 пациентов. Общее число умерших с диагнозом «коронавирус» в Грузии теперь составляет 5 148.
Выздоровело 460 человек, их общее число выросло до 343 837.
На данный момент в Грузии 9 349 активных случаев коронавируса. Из них 2 764 пациента (около 30%) проходят лечение в больницах. Состояние 659 пациентов тяжелое. К аппаратам искусственного дыхания подключены 179 человек.
6 001 гражданин (более 64% активных случаев) лечится на дому, а 584 – в ковид-гостиницах под наблюдением врачей.
В карантинных пространствах размещены 44 человека, в самоизоляции остаются более 10тысяч.