Ժնևում ավարտվել են Պուտինի ու Բայդենի նեղ կազմով բանակցությունները. դրանք տևել են 2 ժամ
Ժնևում ավարտվել են ՌԴ և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Ջո Բայդենի նեղ կազմով բանակցությունները: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը տեղեկացրել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
Նախագահներից բացի բանակցություններին ներկա էին երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ Սերգեյ Լավրովը և Էնթոնի Բլինկենը:
«Լա Գրանժ» վիլլայում հանդիպումը սկսվել է Երևանի ժամանակով մոտավորապես 15:30-ին, ուստի գագաթնաժողովի առաջին մասը տևել է շուրջ 2 ժամ:
Բանակցությունների ընթացքում Պուտինը հայտարարել է, որ Մոսկվայի և Վաշինգտոնի հարաբերություններում շատ հարցեր են կուտակվել:
«Հուսով եմ, որ մեր հանդիպումը արդյունավետ կլինի»,-ասել է Ռուսաստանի ղեկավարը բանակցություններ սկսելիս:
Ընդմիջումից հետո կողմերը կսկսեն ընդլայնված կազմով երկխոսությունը: Ընդհանուր առմամբ, բանակցությունների համար 5 ժամ է նախատեսված:

В Женеве закончились переговоры Путина и Байдена в узком составе
В Женеве завершились переговоры Владимира Путина и Джо Байдена в узком составе, рассказал РИА «Новости» пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
На них, кроме президентов, присутствовали главы внешнеполитических ведомств Сергей Лавров и Энтони Блинкен.
Встреча на вилле Ла Гранж началась около 15:30 по ереванскому времени, так что первая часть саммита продлилась почти два часа.
После перерыва стороны приступят к диалогу в расширенном формате. В целом переговоры рассчитаны на 5 часов.
Совместной пресс-конференции не ожидается, президенты выступят перед журналистами отдельно.
Это первая встреча Путина и Байдена с момента вступления последнего в должность президента США в начале этого года.