Մաքրել Նիկոլին Հայաստանի վրայից (տեսանյութ)
Նիկոլն իրեն հավատացող ու զոռով հավաքած ամբոխի մոտ խորոզլամիշ է լինում, թե բա Քոչարյանի հետ էս կանեմ, էն կանեմ, բայց դե մենք գիտենք, որ հաչան շունը չի կծում։ Հատկապես երբ այդ շունն իրեն գելխեղդի տեղ դրած քաքլան տուզիկ է։
Պադկաբլուչնիկ Նիկոլը վախեցած է և նյարդայնացած։ Ինքը գիտի, որ իր հաչոցները որևէ մեկի «մրգին» չեն, բայց հաչում է։ Հաչում է, որ սեփական վախը հաղթահարի, բայց դե չի ստացվում։
Ու ինչքան շատ է վախենում իշխանությունը կորցնելուց, այնքան ավելի բարձր ու ագրեսիվ է հաչում։ Ինքը գիտի, որ իր լեզուն շատ շուտով մտցնելու են իր հետույքը և պատասխան պահանջեն Արցախի պետականության կորստի, Հայաստանի սահմանների նեղացման, հազարավոր զոհերի, վիրավորների, անտուն մնացածների, պետական բյուջեի մսխման, թալանի և այլնի համար։
Նիկոլը հանուն իր կաշվի ու աթոռի մեր երկիրը տանում է բախումների։
Աշխարհի բոլոր երկրների բոլոր իշխանությունները փորձում են զերծ պահել ընտրությունները և ընդհանրապես հանրային-քաղաքական կյանքը ցնցումներից: Մեզ մոտ հակառակն է:
Նիկոլը քաղաքացիական բախումներ է քարոզում, «դասակարգային» պայքար է հրահրում, նրա սիրտը ներազգային բախում է ուզում: Ինչպես որ դա անում էր 2008-ին: Հիմա ևս մեկ անգամ ապացուցվեց, որ «Մարտի 1»–ը Նիկոլն էր կազմակերպել, նա էր 10 զոհերի պատճառն ու մեղավորը։
Հիմա նա նույնն է ուզում անել: Նոր «Մարտի 1» է ուզում բերել Հայաստանի գլխին։ Մեր խնդիրը պետք է լինի ցնցումներ թույլ չտալն ու իշխանափոխություն անելը:
ՀՀ քաղաքացին իր քվեով կարող է զերծ պահել Հայաստանը ցնցումներից և ձևավորել նոր իշխանություններ՝ վռնդելով չարիքի ու ատելության քարոզիչներին:

Очистить Армению от Никола (видео)
Никол распетушился перед верящей ему и собранной силком толпой, мол, сделаю с Кочаряном пятое и десятое, но мы-то знаем, что лающая собака не кусается. В особенности когда этой собакой является возомнивший себя волкодавом трусливый тузик.
Подкаблучник Никол испуган и на нервах. Он знает, что его лай всем до лампочки, но все равно лает. Лает, чтобы преодолеть собственный страх, но все равно не получается.
И чем больше он боится потерять власть, тем громче и агрессивнее лает. Он знает, что его язык скоро окажется в соответствующем месте, и у него потребуют ответа за потерю государственности Арцаха и сокращение границ Армении, за тысячи погибших, раненых и оставшихся без крова, за растрату госбюджета, разграбление и др.
Во имя спасения своей шкуры и занимаемого кресла он ведет страну к потрясениям.
Все власти в мире пытаются удержать выборы и общественно-политическую жизнь в целом от потрясений. У нас наоборот.
Никол агитирует гражданские столкновения, провоцирует «классовую» борьбу, его душа хочет внутринациональных столкновений. Точно так же, как в 2008-ом. Сейчас в очередной раз было доказано, что «1 марта» организовал Никол и что именно он – причина и виновник 10 жертв тех событий.
Сейчас он хочет того же. Он хочет устроить новое «1 марта». Нашей задачей должно быть недопущение потрясений и осуществление смены власти.
Своим голосом гражданин РА может удержать Армению от потрясений и сформировать новые власти, прогнав пропагандистов зла и ненависти.