ԱԳ նախարարի և տեղակալների հրաժարա­կանից հետո նախարարությունում ուղ­ղակի քաոս է տիրում․ «Իրավունք»
««Իրավունքի» ունեցած տեղեկություն­ների համաձայն՝ ՀՀ արտաքին գործերի արդեն հրաժարական տված նա­խարար Արա Այվազյանն այս օրերին ակտիվ հանդիպումներ է ունենում նախա­րարության աշխատակազմի հետ երևանյան սրճարաններում:
Խնդիրն այն է, որ նախարարի և տեղակալների հրաժարա­կանից հետո նախարարությունում ուղ­ղակի քաոս է տիրում, իսկ աշխատակից­ները ինչ-ինչ հարցեր փորձում են լուծել Ա. Այվազյանի միջոցով:
Իսկ այն բանից հետո, երբ երեկ ԱԳ երեք փոխնախարար­ները ևս՝ Ավետ Ադոնցը, Արտակ Ապիտոնյանը և Գագիկ Ղալաչյանը, պաշտոնա­պես ազատվեցին զբաղեցրած պաշտո­նից, նախարարության այդ քաոսային վի­ճակն էլ ավելի է սրվելու»,-գրում է թերթը։

После отставки главы МИД и его заместителей в ведомстве царит хаос – «Иравунк»
По сведениям газеты «Иравунк», ушедший в отставку министр иностранных дел Армении Ара Айвазян в эти дни проводит активные встречи с сотрудниками министерства в ереванских кафе.
«Проблема в том, что после отставки главы МИД и замминистров в ведомстве просто царит хаос, и сотрудники пытаются решить какие-то вопросы через Айвазяна.
А после того, как накануне три заместителя министра иностранных дел – Авет Адонц, Артак Апитонян и Гагик Галачян, были официально освобождены от занимаемых должностей, хаос в министерстве лишь еще более усугубится», – пишет газета.