«Հյուսիս-հարավի» շինարարությունը պետք է շատ արագ Սյունիք տեղափոխվի. Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը Սյունիքում ճանապարհների առումով իր լուծումն է առաջարկում։
Մեղրիում քարոզարշավի ժամանակ Քոչարյանը նշեց, որ մարզում ճանապարհների հարցն ինչ-որ տեղ դարձել է լինել-չլինելու հարց։ Նրա խոսքով` ադրբեջանական դրոշների տակ ճանապարհներից օգտվելը հաճելի չէ։
«Գիտակցում ենք, որ «Հյուսիս-հարավի» շինարարությունը պետք է շատ արագ Սյունիք տեղափոխվի. հարավն այստեղ է։ Ափսոս, որ կենտրոնից է սկսվել «Հյուսիս-հարավի» շինարարությունը, քանի որ կարծում եմ, որ Սյունիքից պետք է սկսվեր այն»,-ասաց Քոչարյանը։
Նրա խոսքով` անպայման փորձելու են «Հյուսիս-հարավի» ծրագրի մի հատվածը բերել դեպի հարավ` դեպի Մեղրի ու Սյունիք։ Քոչարյանը վստահ է` սա նաև տուրիզմի զարգացման առումով կարող է խթան հանդիսանալ։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում հունիսի 7-ից մեկնարկել է պաշտոնական քարոզարշավը։ Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի են ունենալու հունիսի 20-ին։ Դրանց մասնակցում է 22 կուսակցություն և 4 դաշինք։

Строительство дороги «Север-Юг» нужно быстро перенести в Сюник – Кочарян
Строительство шоссе «Север-Юг» нужно перенести в Сюникский марз, сказал экс-президент и лидер блока «Айастан» Роберт Кочарян на встрече с избирателями в Мегри, сообщает «Sputnik Армения».
По его словам, вопрос дорог в некоторых местах стал вопросом жизни. Использование дорог с азербайджанскими флагами по сторонам не слишком приятно.
«Понимаем, что уже начавшееся строительство дороги «Север-Юг» нужно быстро перенести на юг, сюда. Сожалею, что строительство начали из центра. Считаю, что его нужно было начать с Сюника», – отметил экс-президент.
Он отметил, что обязательно попытается перенести часть программы «Север-Юг» в сторону Мегри. Экс-президент уверен, что это даст толчок развитию туризма.