Ահազանգ. Նիկոլի «հաղթական» ելույթի պահին թշնամին կրակել է Կութի հովվի վրա և առևանգել նախիրը
Yerkir.am-ի տեղեկություններով՝ քիչ առաջ Գեղարքունիքի մարզի սահմանապահ Կութ գյուղում տեղի է ունեցել հերթական «խաղաղ» միջադեպը. Նիկոլի՝ Քարվաճառի դավաճանական հանձնումից հետո գյուղի մերձակայքում դիրքավորված թշնամու զինվորները կրակել են գյուղի հովվի վրա։
Գյուղից հայտնում են, որ հովիվը, ձին նստած, փորձել է դեպի գյուղ քշել դիրքավորված թշնամու տեսադաշտում արածող նախիրը, և հենց այդ պահին թշնամին կրակել է հովվի վրա։ Ըստ նախնական տեղեկության՝ հովիվը, բարեբախտաբար, չի տուժել, սակայն կրակոցներից վնասվածքներ է ստացել նրա ձին։ Կրակոցներից վնասվել են նաև մի քանի կովեր։ Կրակահերթի տակ պահելով հովվին՝ թշնամին առևանգել է Կութ գյուղի նախիրը՝ շուրջ 50-60 գլուխ անասուն։
Հ.Գ. Այն պահին, երբ թշնամին ազատորեն գործում էր մեր հայրենիքում՝ սրտի ուզածով վարվելով անզեն բնակչության հետ, երկրի ղեկավարի աթոռին կառչած Փաշինյանը ճոխ սրահում հերթական ներկայացումն էր կազմակերպել և, դեմքին փրկչի կերպարանք տալով, ճամարտակում էր հզոր ու անվտանգ երկրի մասին։ Իսկ հերթական դրամահավաք֊երեւույթի նպատակն էր գումար հավաքել և դրանով փորձել ապահովել հայրենադավ իշխանության վերարտադրությունը։

Во время «победного» выступления Никола враг выстрелил в Кутского пастуха и похитил стадо – «Yerkir.am»
В приграничном селе Кут Гегаркуникского марза Армении произошел очередной «мирный» инцидент. После предательской сдачи Николом Карвачара вражеские солдаты, дислоцированные в окрестностях села, стреляли в пастуха. Об этом сообщает «Yerkir.am».
Из села сообщают, что пастух, сидя на лошади, попытался отогнать стадо, оказавшееся в поле зрения противника, и именно в этот момент враг выстрелил в пастуха. По предварительной информации, пастух, к счастью, не пострадал, однако его лошадь, а также несколько коров получили ранения. Держа под огнем пастуха, враг похитил стадо – около 50-60 голов скота.
P.S. В тот момент, когда враг свободно действовал на территории нашей Родины, угрожая невооруженному населению, цеплявшийся за кресло главы государства Пашинян в шикарном зале организовал очередное представление и, придав лицу облик Спасителя, разглагольствовал о могучей и безопасной стране.