Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 779 նոր դեպք
Հունիսի 4-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 779 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 959 մարդ, մահացել է 23 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 347 762, այստեղից ապաքինվել է 331 680 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 4 876:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 30 026 փորձարկում, այդ թվում 15 527-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 14 499-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.59% է, վերջին 14 օրվանը՝ 3.06%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.9%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 161 947 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 6 317 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 27 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 3 516 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 619 անձ:

В Грузии выявлено 779 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 959 человек, умерли 23 пациента.
Всего в Грузии выявлено 347 762 случая заражения коронавирусом, из которых 331 680 человек выздоровели и 4876 умерли.
В режиме карантина находятся 27 человек, в стационаре под наблюдением – 3 516 человек, в ковид-гостинице – 619 человек.
В Грузии выявлено 779 новых случаев коронавируса