Նիկոլի իշխանության օլիգարխիկ դեմքը․ «դասակարգային դավաճանություն» (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի Կենտրոն համայնքում հանդիպեց ՔՊ–ի շարքերի հետ։ Այդ հանդիպումը շատ խորհրդանշական էր։ Նրան դիմավորում էր Խաչատուր Սուքիասյանը՝ «Գռզոն», Հայաստանի առաջին օլիգարխը, վաուչերային թալան–սեփականաշնորհման քայլող մարմնավորումը, սափրագլուխների առաջին խմբաքանակը քաղաքական դաշտ ներմուծած մարդը։
Խորհրդանշական էր այդ ամենն այն պարզ պատճառով, որ Նիկոլի «հեղափոխության» հիմնական կարգախոսներից մեկն օլիգարխիայի ու օլիգարխների դեմ պայքարն էր։ Ասել է թե՝ Նիկոլը «Գռզոյին» «Քաղաքացիական պայմանագրի» ցուցակի 5–րդ համարը դնելով հերթական անգամ «քցեց» իրեն հավատացող «հպարտներին»։
2018–ի իշխանափոխությունից հետո «Գռզոն» դարձել է նիկոլական իշխանության փայատերը։ Բայց սկզբում դա Նիկոլը փորձում էր թաքցնել, քանզի դըմփ–դըմփ–հո՛ւ–ն դեռ թարմ էր ու Նիկոլն ուզում էր պահել իր «հեղափոխական կուսությունը», ստերիլությունը։
Հետիշխանափոխական սկզբնական փուլում «Գռզոյին» առաջին պլան չբերելը Նիկոլի հերթական խաբեությունն էր, քանզի մեր հանրության ոչ պողոսական հատվածը շատ լավ տեսնում էր, որ «Գռզոն» ամբողջությամբ ներգրավված է իշխանական հարաբերություններում ու հանդիսանում է Նիկոլի բիզնես–գործընկերը՝ փող բերող մեքենան։
Իշխանության ու բիզնեսի տարանջատման մասին ճամարտակող Նիկոլը «Գռզոյի» հետ այնքան է սերտաճել, որ արդեն չի ուզում ու նաև չի կարող նրան չցցել ժողովրդի առաջ։
Ամբողջ կյանքում հարուստների դեմ գոռացող, աղքատությունը սրբացնող ու օլիգարխների դեմ պայքարի դրոշակակիր հանդիսացող Նիկոլն օլիգարխ Խաչատուր Սուքիասյանին դնում է ցուցակում։ Սա արդեն «դասակարգային» դավաճանություն է։ Նիկոլը դավաճանում է իր «ոչխարներին», որոնց հավատացրել էր, թե, իբր, իշխանության գալուց հետո հարուստներից փողը խլելու է ու բաժանի աղքատներին։
Իրականությունն այն է, որ Նիկոլը «Գռզոյի» հետ մխրճվել է բիզնեսի տարբեր ոլորտների մեջ՝ բենզինից մինչև բիտում, բյուջեն մսխելուց մինչև գյուղատնտեսական ոլորտ։
Մի խոսքով, Նիկոլը դավաճան է ոչ միայն ազգային, այլ նաև «դասակարգային» հարցերում։ Դավաճանությունը և խաբեբայությունը նրա էությունն է։

Олигархическое лицо власти Никола: «классовое предательство» (видео)
Никол Пашинян встретился в центральном административном округе Еревана с активом партии «Гражданский договор». Встреча эта была крайне символичной. Его встречал Хачатур Сукиасян («Грзо») – первый олигарх Армении, живое воплощение грабительской ваучерной приватизации и приведший на политическое поле первую партию бритоголовых человек.
Символичным всё это было по той простой причине, что одним из основных лозунгов «революции» Никола была борьба с олигархией и олигархами. То есть, поставив «Грзо» на пятую строчку списка «Гражданского договора», Никол в очередной раз «кинул» верящих ему «гордых» граждан.
После смены власти в 2018-ом «Грзо» стал пайщиком николовской власти. Сначала Никол пытался это скрывать, так как «дмп-дмп-ху» был еще свеж в памяти, и Никол хотел сохранить свою «революционную непорочность», стерильность.
Нежелание выдвигать «Грзо» на передний план на начальном этапе после смены власти было очередным обманом Никола, так как непогосная часть нашего общества прекрасно видела, что «Грзо» полностью вовлечен во властные отношения и является бизнес-партнером Никола – приносящей деньги машиной.
Разглагольствовавший о разделении бизнеса и власти Никол настолько срос с «Грзо», что уже не хочет и не в состоянии не выпячивать его перед народом.
Всю жизнь агитировавший против богатых, формировавший культ бедности и позиционировавший знаменосцем борьбы с олигархами Никол вносит олигарха Хачатура Сукиасяна в свой список. Это уже «классовое» предательство. Никол предает своих «баранов», которых некогда заверил в том, будто с приходом к власти отберет деньги у богатых и раздаст их бедным.
Реальность в том, что Никол вклинился с «Грзо» в различные сферы бизнеса – от бензина до битума, от растраты госбюджета до сельскохозяйственной отрасли.
Словом, Никол – предатель не только в национальных, но и в «классовых» вопросах. Предательство и обман – его сущность.