Ադրբեջանը փորձում է էլի ինչ-որ բաներ շորթել ու ստանալ Հայաստանից. Զատուլին
Ռուսաստանի Պետդումայի պատգամավոր, ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի տնօրեն Կոնստանտին Զատուլինի կարծիքով, հայ-ադրբեջանական սահմանին ստատուս-քվոն պետք է վերականգնվի:
Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը, Զատուլինը այս մասին ասել է մայիսի 25-ին տեղի ունեցած առցանց ասուլիսի ժամանակ:
Ըստ Զատուլինի` Արցախյան 44-օրյա պատերազմում պարտությունից հետո մեծ ջանքեր են պահանջվում ՀՀ զինված ուժերի պաշտպանունակությունը, մարտական ոգին վերականգնելու, ինչպես նաև այն բանի համար, որ ժողովուրդը հավատա, որ պետությունը կարող է սեփական ուժերով պաշտպանվել։
Զատուլինը նշեց, որ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները հասարակության ներքին պառակտման արդյունք են, սակայն, ըստ պատգամավորի, դա ոչ մի կերպ չի արդարացնում պահը որսացող Ադրբեջանի սադրանքները։
«Ադրբեջանը փորձում է էլի ինչ-որ առավելությունների հասնել, ուզում է էլի ինչ-որ բաներ շորթել ու ստանալ։ Սա բացարձակ թափանցիկ իրավիճակ է, այն պետք է ախտորոշվի: Ստատուս-քվոն պետք է վերականգնվի»,-նշեց Զատուլինը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Զատուլինը այս մասին ասել է մայիսի 25-ին տեղի ունեցած առցանց ասուլիսի ժամանակ:

Азербайджан пытается еще что-то урвать от Армении – Константин Затулин
По мнению депутата Госдумы России, директора Института стран СНГ Константина Затулина, статус-кво на армяно-азербайджанской границе должен быть восстановлен. Как сообщает «Арменпресс», об этом Константин Затулин сказал на онлайн-конференции 25 мая.
По словам Затулина, после поражения в 44-дневной Арцахской войне требуются большие усилия для восстановления обороноспособности Вооруженных сил Республики Армения, боевого духа, а также и для того, чтобы народ поверил, что государство может защищать страну своими собственными силами.
Константин Затулин отметил, что происходящие в Армении события являются результатом внутреннего раскола общества, однако, по словам депутата, это никак не оправдывает провокации ловящего момент Азербайджана.
«Азербайджан пытается добиться еще каких-то преимуществ, хочет еще что-то урвать и получить. Это абсолютно прозрачная ситуация, она должна быть диагностирована. Статус-кво должен быть восстановлен», – отметил Константин Затулин.