Ադրբեջանցիները գյուղ եկող մեքենան կանգնեցրել են, հայերեն լեզվով ծխախոտ ուզել. Խոզնավարի համայնքապետ
Ադրբեջանցիները գյուղ եկող մեքենան կանգնեցրել են, ծխախոտ ուզել, հիմա եկել ենք, պարզենք` ինչ է եղել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Խոզնավարի համայնքապետ Վարո Գրիգորյանը:
«Մեր գյուղ եկող մեքենաներից մեկն են կանգնեցրել, հայերեն լեզվով ծխախոտ են ուզել, վարորդն ասում է, որ ադրբեջանցիներ են եղել: Հիմա գյուղացիներով եկել ենք, տեսնենք` ինչ է եղել, բայց էստեղ ոչ ոք չկա»,-ասաց նա:
Խոզնավարի համայնքապետը նշեց, որ ադրբեջանցիները գտնվում են գյուղից 2.5 կիլոմետրի հեռավորության բարձունքի վրա են, 15 հոգով են այնտեղ:
«Գյուղից կանանց ու երեխաներին հանել ենք, մենք տղամարդկանցով ենք մնացել, զինվորականներ էլ կան մեզ հետ»,-հավելեց նա:
Հիշեցնենք, որ արդեն մի քանի օր է, ինչ ադրբեջանական զինուժը Գեղարքունիքի և Սյունիքի հատվածում ներխուժել է ՀՀ տարածք, որոշ հատվածներում ադրբեջանցիները հետ են քաշվել, որոշ հատվածներում դեռ շարունակում են մնալ ՀՀ տարածքում։

Азербайджанцы остановили направляющийся в село автомобиль и попросили сигарет – глава села Хознавар
Азербайджанские военные находятся в 2,5 километрах от селаХознавар. Об этом «News.am» сообщил глава села Хознавар Варо Григорян.
Он отметил, что группа из 15 азербайджанских военных заняла высоту в 2,5 километрах от села. «Мы вывели детей и женщин из села, остались только мужчины, с нами и военные», – заявил Григорян.
Некоторое время назад они остановили автомобиль, который ехал в село и попросили сигарет.
«Они остановили автомобиль, который ехал в село, и на армянском языке попросили сигарет. Водитель уверяет, что это были азербайджанцы, сейчас мы с односельчанами подъехали к этому месту, но тут уже никого нет», – заявил он.
Азербайджанские военные находятся в 2,5 километрах от села Хознавар. Об этом «News.am» сообщил глава села Хознавар Варо Григорян.