Սյունիքի մարզի Սև լճի մոտ 1000-ից ավելի ադրբեջանցի զինվորական կա, ձորի հատվածում ավելի շատ են. Վահե Հակոբյան
Սյունիքի մարզի Սև լճի մոտ 1000-ից ավելի ադրբեջանցի զինվորական կա: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը:
Վահե Հակոբյնը նշեց՝ այս օրերին տարածքում ադրբեջանցի զինվորականների թիվը աճել է: «Սև լճի մոտ 1000-ից ավել իրենք են, ձորի հատվածում՝ դեպի իրենց կողմը ավելի շատ են»,-ասաց Վահե Հակոբյանը:
Սյունիքի նախկին մարզպետը նշեց՝ ադրբեջանցի զինվորականները ոչ՛ առաջխաղացում են ունեցել, ոչ՛ նահանջել, նույն դիրքերում են, և հավելեց՝ իշխանությունը կորցնում է ընդհանուր վերահսկողությունը:

У Черного озера более 1000 азербайджанских военнослужащих, в ущелье их еще больше – Ваге Акопян
В районе Черного озера Сюникского марза находится более 1000 азербайджанских военнослужащих. Об этом «Tert.am» сообщил бывший губернатор Сюникского марза Ваге Акопян.
Ваге Акопян отметил, что за эти дни количество азербайджанских военнослужащих в этом районе увеличилось.
«У озера их более 1000, в части ущелья ближе к их стороне еще больше», – сказал Акопян.