Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1160 նոր դեպք
Մայիսի 18-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1160 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 1302 մարդ, մահացել է 20 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 333 601, այստեղից ապաքինվել է 313 651 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 4 519:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 29 209 փորձարկում, այդ թվում 10 186-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 18 023-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 4.11% է, վերջին 14 օրվանը՝ 4.58%, վերջին 7 օրվանը՝ 3.81%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 97 153 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 3 819 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 72 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 243 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 669 անձ:

В Грузии выявлено 1160 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 1302 человека, умерли 20 пациентов.
В Грузии выявлен 333 601 случай заражения коронавирусом, из которых 313 651 человек выздоровел и 4519 скончались.
В режиме карантина находится 72 человека, в стационаре под наблюдением – 4 243 человека, в ковид-гостинице – 669 человек.
В Грузии выявлено 1160 новых случаев коронавируса