Սերգեյ Լավրովը մեկնում է Բաքու
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը մայիսի 10-ին կայցելի Բաքու, որի ընթացքում Ադրբեջանի ղեկավարության հետ կքննարկի երկկողմ եւ տարածաշրջանային հարցերը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի այցը կտեւի մայիսի 10-11-ը:
Լավրովի՝ Բաքու այցի օրը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մեկնել է Նախիջևան, որտեղ մասնակցում է ռազմական օդանավակայանի բացման արարողությանը:
Ավելի վաղ, ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ Լավրովի այցի ընթացքում նախատեսում է հանգամանորեն քննարկել երկկողմ եւ տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային ասպարեզում փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակ:

Сергей Лавров едет в Баку
Министр иностранных дел России Сергей Лавров 10 мая посетит Баку. В ходе визита он с руководством Азербайджана обсудит двусторонние и региональные вопросы. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на азербайджанские СМИ, визит главы внешнеполитического ведомства России продлится с 10 по 11 мая.
В день визита Лаврова в Баку президент Азербайджана Ильхам Алиев отбыл в Нахиджеван, где примет участие в церемонии открытия военного аэропорта.
Ранее официальный представитель МИД РФ Мария Захарова сообщила, что в ходе визита Лаврова планируется детальное обсуждение широкого спектра вопросов двустороннего и регионального сотрудничества, а также взаимодействия на международной арене.