Բուժաշխատողներին պարտադրում են պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ, ընդ որում, «Աստրազենեկա»-ով, այլապես կզրկվեն աշխատանքից․ «Հրապարակ»
«Բուժաշխատողներից ահազանգ ենք ստանում, որ պոլիկլինիկաների, հիվանդանոցների տնօրինությունն աշխատակիցներին պարտադրում է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել, և հատկապես շեշտում են, որ պետք է պատվաստվել «Աստրազենեկա» պատվաստանյութով։ Ասվում է նաև, որ դա առողջապահության նախարարության հրահանգն է, եթե ոչ, ապա կզրկվեն աշխատանքից։
Բանն այն է, որ այս պատվաստանյութի ժամկետը մայիսի 31-ին լրանում է, և իշխանությունն ամեն ինչ անում է, որ այն «նաղդի» բնակչության վրա, որ իրեն չմեղադրեն պետական միջոցները փոշիացնելու մեջ։ Իսկ բուժաշխատողների շրջանում խուճապ է, քանի որ այդ պատվաստանյութի կողմնակի էֆեկտների մասին շատ է խոսվում»,-գրում է թերթը։

Минздрав дал указание медработникам привиться вакциной «AstraZeneca», иначе их лишат работы – «Грапарак»
Медработники сообщают, что руководство поликлиник, больниц принуждает сотрудников вакцинироваться от COVID-19, особенно отмечается, что нужно получить прививку вакциной «AstraZeneca», пишет газета «Грапарак».
«Говорят также, что это указание министерства здравоохранения. Если не получат прививку, то лишатся работы. Дело в том, что срок этой вакцины истекает 31 числа, и власти делают все, чтобы «сплавить» населению, чтобы их не обвинили в растрате государственных средств. Среди медработников паника, поскольку о побочных эффектах этой вакцины много разговоров», – отмечает издание.