Հրաժարական տալու պատրաստակամության մասին հայտարարությունը կատակ էր․ Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար
Հրաժարական տալու պատրաստակամության մասին հայտարարությունը կատակ էր: Այս մասին մայիսի 6-ին «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը տված հարցազրույցում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը:
Նա հիշեցրեց, որ դա լրագրողի այն հարցի պատասխանն էր, թե ինչ կլինի, եթե Հայաստանի տնտեսությունում տարեվերջին երկնիշ աճ չգրանցվի:

И.о. министра экономики: «Заявление о готовности уйти в отставку было шуткой»
Заявление о готовности уйти в отставку было шуткой. Об этом в интервью армянской службе Радио «Свобода» 6 мая заявил исполняющий обязанности министра экономики Армении Ваан Керобян.
Он напомнил, что это было ответом на вопрос журналиста о том, что будет, если в экономике Армении к концу года не будет зафиксирован двузначный рост.
«Мой ответ о том, что я уйду в отставку, был шуткой», – добавил Керобян.