Սյունիքի սահմանին հակառակորդը կրակ է բացել, փոխհրաձգություն է եղել. Կապանի քաղաքապետ
Սյունիքի մարզի սահմանային հատվածում Փահլասարի և Դիցմայրի ուղղությամբ հակառակորդը կրակ է բացել: Այս մասին Tert.am-ին հայտնեց Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը:
«Եղել է փոխադարձ հրաձգություն Դիցմայր գյուղի ու Փայլասարի կողմերում»,-նշեց քաղաապետը:
Քաղաքապետը տեղեկացրեց՝ վերջին օրերին կրակոցներ հաճախ են լինում, սակայն այսօրվանն ավելի երկար է տևել:

В приграничной части Сюника противник открыл огонь в направлении Пайласара и Дицмайри.
«Вернее, была перестрелка в направлении сел Дицмайри и Пайласар», – сообщил в беседе с «Hraparak.am» мэр Капана Геворг Парсян.
По его словам, стрельба происходит довольно часто, но сегодня она длилась дольше.
«В чем причина? Могу сказать, что причин нет, выстрелы всегда бывают, но сегодня это длилось больше обычного», – отметил он.
В приграничной части Сюника противник открыл огонь в направлении Пайласара и Дицмайри