Փաշինյանն ինքնագլուխ փորձում է Սյունիք գալ, բայց բացառվում է, որ որ մեզ հետ հանդիպում կազմակերպվի. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Ես նոր եմ տեղեկանում, որ Փաշինյանը պատրաստվում է Սյունիք գալ, բայց բացառվում է, որ մեզ հետ հանդիպում կազմակերպվի: Նիկոլ Փաշինյանի հետ ո՞նց կարող ենք մենք հանդիպել: Այս մասին այսօր Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը՝ խոսելով Փաշինյանի՝ Սյունիք գաղտնի այցի մասին:
Նշենք, որ ըստ մամուլում տարածված տեղեկությունների՝ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր օրվա երկրորդ կեսին ուղևորվել է Սյունիքի մարզ։ Նշենք, որ ըստ տեղեկությունների՝ այցի մասին տեղեկությունը խիստ գաղտնի է պահվել, ուժայիններն այդ մասին իմացել են վերջին պահին, նույնիսկ ճանապարհային ոստիկանությանն ընդամենը կես ժամ առաջ են տեղեկացրել, որ պետք է ուղեկցեն Փաշինյանին:
«Ինքն ինքնագլուխ փորձում է գալ, միայն սա եմ լսել: Մեր հետագա քայլերի մասին զարգացումները ցույց կտա, եթե տղամարդու նման գա, տղամարդու նման պատասխան կստանա, ամեն դեպքում մարզում նրա նկատմամբ բոլորն այնպես են տրամադրված, ինչպես նախկինում»,-ասաց նա:

Заместитель мэра города Горис: «Наша встреча с Пашиняном исключена»
Наша встреча с Пашиняном исключена. Об этом заявил в беседе с корреспондентом «News.am» заместитель мэра города Горис Менуа Овсепян.
Отметим, что, согласно сведениям «News.am», Никол Пашинян во второй половине 20 апреля направился в Сюникский марз. Это сведение держалось в строгом секрете, сами силовики узнали об этом в последний момент. Даже сотрудники Дорожной полиции всего лишь за полчаса до визита узнали о том, что должны сопровождать главу правительства.
«Он не сможет изменить настроенность сюникцев в его отношении. Он больше ничего не может изменить. Чем дальше, тем хуже. Его тут никто не ждет», – заявил Овсепян.
По его словам, своим визитом Пашинян еще больше ухудшит настрой людей в Сюнике. «Встречи исключены. С кем встречаться? Мы однозначно не встретимся, остальные – не могу сказать», – сказал заместитель мэра города Горис.