Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1792 նոր դեպք
Ապրիլի 20-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1792 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 663 մարդ, մահացել է 10 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 297 728, այստեղից ապաքինվել է 282 237 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 959:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 30 940 փորձարկում, այդ թվում 22 256-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 8 684-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 5.79% է, վերջին 14 օրվանը՝ 3.24%, վերջին 7 օրվանը՝ 3.92%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 308 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 3270 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 513 անձ:

В Грузии выявлено 1792 новых случая коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 663 человека, 10 пациентов умерли.
Всего в Грузии выявлено 297 728 случаев заражения коронавирусом, из которых 282 237 человек выздоровели и 3959 умерли.
308 человек находятся в режиме карантина, 3270 человек – под наблюдением в стационаре, 513 человек – в ковид гостинице.
В Грузии выявлено 1792 новых случая коронавируса