Վարանդայի շրջանում հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն
Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում այսօր իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Արցախի փրկարարները հայ զինծառայողի (կամավոր կամ պահեստազորային) աճյունը տարհանել և փոխանցել են Ստեփանակերտի դատաբժշկական փորձաքննության պահպանության բյուրո, որից հետո նրա ինքնությունը պարզելու նպատակով կտեղափոխվի ՀՀ»,-ասված է գրառման մեջ:
Ռազմական գործողությունների դադարից հետո Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից հայտնաբերվել կամ հայկական կողմին է փոխանցվել ընդհանուր 1543 աճյուն։

В районе Варанды обнаружено тело еще одного армянского военнослужащего
В ходе поисковых работ, осуществленных 17 апреля в районе Варанды (Физули), обнаружено еще одно тело армянского военнослужащего. Об этом говорится в сообщении, распространенном Государственной службой по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Арцаха.
Тело извлечено и передано в Бюро судебно-медицинской экспертизы Степанакерта, после чего с целью определения личности погибшего оно будет доставлено в Армению.
Таким образом, после прекращения боевых действий с территорий, перешедших под контроль Азербайджана, обнаружены или переданы армянской стороне в общей сложности 1543 тела.