ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը բնակվում է Թբիլիսիի «The Biltmore» հյուրանոցի թագավորական սենյակում, որի մեկ գիշերվա արժեքը 2000 ԱՄՆ դոլար է
Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը բնակվում է Թբիլիսիի գերշքեղ «The Biltmore Tbilisi Hotel» հյուրանոցում:
Mediaport-ը կապ հաստատեց հյուրանոցի հետ և ներկայանալով ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչ՝ խնդրել փոխանցել սենյակի արժի մասին տվյալներ՝ վճարումը նախապատրաստելու համար և պարզեց, որ ՀՀ նախագահը բնակվում է հյուրանոցի «Royal Suite» թագավորական սենյակում, որի 1 գիշերվա արժեքը սկսում է 2000 ԱՄՆ դոլարից:
Եվ պետական միջոցների նման մսխումն իրականցվում է երկրում հաստատված աղետի ու ավելացող չքավորության պայմաններում:

Армен Саркисян остановился в Тбилиси в королевском номере – «Mediaport»
Президент РА Армен Саркисян в Тбилиси остановился в королевском номере гостиницы «The Biltmore», сообщает тг-канал «Mediaport».
Каналу удалось выяснить информацию, связавшись с администрацией гостиницы.
«Мы представились представителем аппарата президента и попросили представить информацию для осуществления платежа и выяснили, что Саркисян остановился в королевском номере («Royal Suite») отеля, и стоимость одной ночи начинается с 2000 долларов», – пишет тг-канал.