«Նիկոլ Փաշինյանը երեկ խորհրդարան էր եկել ոչ այնքան սթափ վիճակում, այդ մասին մասնավոր զրույցներում չէին հերքում անգամ նրա թիմակիցները։ Դա ակնհայտ էր ոչ միայն անադեկվատ, իրար հակասող հայտարարություններից ու պահվածքից։ Նա ոչ միայն նախկիններին էր թիրախավորել, այլեւ ինքն իրեն էլ էր հակասում։
Օրինակ, ասում էր, թե սուտ է՝ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը պատերազմի 4-րդ օրը չի ասել, թե 2-3 օրվա ընթացքում պետք է միջոցներ ձեռնարկել պատերազմը կանգնեցնելու համար։ Մինչդեռ 2020 թվականի դեկտեմբերի 16-ին «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում, պատասխանելով հարցին, Փաշինյանը չէր ժխտել, որ այն ժամանակ դեռ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը նման բան է ասել»,-գրում է թերթը։
Փաշինյանն ԱԺ էր եկել ոչ սթափ վիճակում․ «Հրապարակ»

Никол Пашинян вчера пришел в парламент в не очень трезвом состоянии – «Грапарак»
Никол Пашинян вчера пришел в парламент в не очень трезвом состоянии, даже его товарищи по команде не отрицали этого в частных беседах. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Это было видно не только из его неадекватных, противоречивых заявлений и поведения. Вчера он не только нацелился на бывших, но и противоречил самому себе. Например, Пашинян сказал, что глава Генштаба Оник Гаспарян не говорил на 4-ый день войны о том, что в течение 2-3 дней необходимо предпринять меры для ее прекращения. Между тем, в интервью радиостанции «Свобода» 16 декабря 2020 года, отвечая на вопрос, Пашинян не стал отрицать того, что тогдашний начальник Генштаба Оник Гаспарян сказал ему об этом», – отмечает газета.