Ստորագրվել է Իրան –Հայաստան երկաթգծի կառուցման վերջնական համաձայնագիրը
Ադրբեջանական «Day Az»-ը հաղորդում է, որ Թեհրանում Իրանի ճանապարհների և կոմունիկացիաների նախարար Համիդ Բիխբախանին ու Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը ստորագրել են Իրան-Հայաստան երկաթգծի կառուցման վերջնական համաձայնագիրը։ Իրան-Հայաստան երկաթգիծը հնարավորություն կտա Հայաստանին էներգակիրների և այլ ապրանքների փոխադրումը իրականացնել այլընտրանքային ճանապարհով։ Հայաստանի ներկայիս երկաթգծային կոմունիկացիաները արտաքին աշխարհի հետ ապահովվում են միայն Վրաստանի տարածքով։ Երկաթգծի երկարությունը կկազմի 470 կմ, որից 60 կմ-ը անցնելու է Իրանի տարածքով՝ մնացածը Հայաստանի։ Չի բացառվում Ռուսաստանի մասնակցությունը կառուցման աշխատանքների ֆինանսական նախագծերում։

Подписано окончательное соглашение о строительстве железной дороги Иран-Армения
Азербайджанская «Day Az» передает, что в Тегеране министр дорог и коммуникаций Ирана Хамид Бихбахани и министр транспорта и связи Армении Гурген Сарксян подписали окончательное соглашение о строительстве железной дороги Иран-Армения. Железная дорога Иран-Армения позволит Армении пользоваться альтернативным путем транспортировки энергоресурсов и других товаров, получив выход во внешний мир. Сейчас железнодорожные коммуникации Армении с зарубежными странами обеспечиваются только через территорию Грузии. Протяженность железной дороги Иран-Армения составит порядка 470 километров, из которых 60 километров пройдут по территории Ирана, а остальные - по территории Армении. Не исключено также участие России в вопросах финансирования проекта.