Ես մեկնաբանություն չունեմ․ Մանե Գևորգյանը՝ գերիների վերադարձի տեղեկության կեղծ լինելու մասին (տեսանյութ)
Ես մեկնաբանություն չունեմ։ Այս մասին Կառավարության մոտ անհետ կորած զինծառայողների և գերիների հարազատների բողոքի ակցիայի ընթացքում Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը՝ անդրադառնալով գերիների վերադարձի վերաբերյալ իր կողմից տված հաստատմանն ու գերիների վերադարձի հետաձգմանը։
Նա չարձագանքեց նաև դիտարկմանը, որ իր հայտարարությունից հետո պահանջում են հեռանալ աշխատանքից, գերիների ծնողնեդրից ներողություն խնդրել։ Խոսնակը չանդրադարձավ նաև Արցախում ռուսական խաղաղապահ բրիգադի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովի հայտարարությանը, թե ՀՀ պաշտոնյաները մոլորեցնում են բնակչությանը։
Հիշեցնենք, որ գերիների վերադարձ պետք է լիներ ապրիլի 8-ին, այդ մասին հաստատել է Մանե Գևորգյանը, իսկ ավելի ուշ հայտարարություն տարածեց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակը՝ նշելով, թե գերիների վերադարձը հետգաձգվում է։

Мане Геворкян нечего сказать по поводу возвращения военнопленных (видео)
Пресс-секретарю премьер-министра Никола Пашиняна, Мане Геворкян, нечего сказать по поводу возвращения военнопленных.
«Без комментариев», – заявила Геворкян корреспонденту «Tert.am» касательно проходящей у здания правительства очередной акции протеста родственников пленных и пропавших без вести.
Напомним, что два дня назад представители власти, и Геворкян в том числе, подтвердили оказавшиеся на деле необоснованными слухи (очевидно, также просочившиеся из власти) о том, что из Баку в Ереван на самолете командующего миротворческими силами РФ везут пленных. Уже после заявления Геворкян из офиса вице-премьера Тиграна Авиняна последовало сообщение о том, что возвращение пленных откладывается. Генерал Рустам Мурадов впоследствии назвал заявления о возвращении пленных ложью и провокацией.
Мане Геворкян также не стала комментировать слухи о том, что после обернувшихся скандалом комментариев о возвращении пленных требуют ее увольнения с работы и извинений перед родителями пленных. Слова генерала Мурадова Геворкян тоже отказалась комментировать.