Տեսնել Լադիմիր Լադամիրիչին ու նոր մեռնել
Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայից վերադարձավ ձեռնունայն։ Թեև Լադիմիր Լադիմիրիչին հանդիպելն իր համար արդեն մեծ ձեռքբերում է։ Դրանից հետո կարող է գալ այստեղ, իրեն հավատացող մի քանի ուսապարկի համոզել, որ Մոսկվայում ամեն ինչ կարգին է։ Փաստը, սակայն, այն է, որ Մոսկվայում ոչ միայն չեն հավատացել տարիներ շարունակ հակառուսական քարոզով զբաղված, այդ քարոզով փող աշխատած ու այդ քարոզով թուրքերի ջրաղացին ջուր լցրած Նիկոլի արցունքներին, այլ նաև մինչև նրա այցն են ապտակներ հասցրել Հայաստանի «ժողովրդի» վարչապետին։
Ինչպես հայտնի է, Ռուսաստանը Հայաստանի մասով գնացել է իր համար աննախադեպ քայլի․ Պուտինը պաշտոնապես շփվում է ՀՀ 2–րդ նախագահ, ընդդիմության առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։ Նիկոլի այցից առաջ նման շփման ու Քոչարյանի «ռասկրուտկայի» դեմոնստրատիվ պահվածքն այն ապտակն էր, որը հասցվեց Նիկոլին։
Եթե մի կողմ դնենք քաղաքականության ինտրիգային կողմը, ապա հարց է առաջանում, թե ինչ հարց լուծեց ՀՀ քաղաքացիների ու Հայաստանի համար Փաշինյան Նիկոլը։ Գրեթե ոչ մի։ Միայն կորոնավիրուսային վակցինայի մասով Պուտինը խոստացավ կազմակերպել առաքումը, և դա հումանիտար օգնություն էր հայ ժողովրդին (ի դեպ, Նիկոլը փնթիավարի նստած ու Պուտինի աչքերի մեջ նայելով ստեց, թե բա «Սպուտնիկ V»–ն Հայաստանում ռեգիստրացիա է անցել, այնինչ դա չի արվել)։ Մնացած հարցերով՝ գազի գին, ֆինանսական աջակցություն, գերիների վերադարձ, «մեր» գեղցին ոչինչ չկարողացավ բանակցել։ Եվ չի էլ կարողանալու։
Նիկոլը զրո է միջազգային հարաբերություններում։ Ունի զրո հարգանք դրսում։ Ու միայն Հայաստանի իր զոմբիների մոտ է զրոյից տարբերվող արդյունք գրանցում։ Պարադոքսն այն է, որ Նիկոլի վարած արտաքին ու ներքին քաղաքականության արդյունքում հիմնականում հենց իր էլեկտորատն է տուժում՝ լինի դա գների թանկացում կամ այլ բան։ Նիկոլը հատկապես իրեն հավատացողներին է «քաշել», «քցել» ու քթներից բռնած մինչև հիմա ման է տալիս։ Բայց դե դա կարևոր չէ զոմբիլենդի համար։ Կարևորն այն է, որ Նիկոլն իրենց սիրում է, խոնարհվում իրենց առաջ և հպարտանում իրենցով։
Դե իսկ Նիկոլի համար կարևորը Լադիրմիրիչին մոտիկից տեսնելն ու շպարգալկայից կմկմալով կարդալն է՝ «Տեսնեմ Լադիմիրիչին ու նոր մեռնեմ» թեմայով։

Увидеть Ладимира Ладимировича и умереть
Никол Пашинян вернулся из Москвы с пустыми руками. Хотя, уже сама встреча с Ладимиром Ладимировичем – большое для него достижение. После этого он сможет вешать нескольким своим рюкзакам лапшу, мол, с Москвой всё ок. Однако факт в том, что в Москве не только не поверили слезам занимавшегося на протяжении лет антироссийской пропагандой, зарабатывавшего на этом деньги и лившего тем самым воду на мельницу турок Никола, но и нанесли «народному» премьеру ряд пощечин – до самого визита.
Как известно, по части Армении Россия пошла на беспрецедентный для себя шаг: Путин официально пообщался со 2-ым президентом РА, лидером оппозиции Робертом Кочаряном. Подобное общение и демонстративная раскрутка Кочаряна перед визитом Никола была для последнего звонкой пощечиной.
Если оставить в стороне составляющую политической интриги, то возникает вопрос: что для граждан РА и Армении в целом принес своим визитом Пашинян Никол? Практически ничего. Лишь по части вакцины против коронавируса Путин пообещал организовать поставки в рамках гуманитарной помощи армянскому народу (кстати, неряшливо сидя напротив Путина и смотря ему в глаза, Никол нагло соврал, что «Sputnik V» прошел в Армении регистрацию). По остальным вопросам, таким как цена на газ, финансовая помощь и возвращение пленных, «наш» деревенщина переговорить ничего не смог. Да и не сможет.
В международных отношениях Никол – полный ноль. К нему ноль уважения. И лишь среди своих зомби в Армении он фиксирует отличные от нуля показатели. Парадокс в том, что в результате внешней и внутренней политики Никола в основном страдает его электорат, будь то в виде повышения цен или чего-то другого. Никол «подставлял», «кидал», водил и водит до сих пор за нос в особенности верящую ему массу. Однако для зомби это не столь важно. Главное, что Никол любит их, преклоняется перед ними и гордиться ими.
Главным же для Никола было увидеть Ладимировича сблизи и мямля зачитать со шпаргалки – на тему «Увидеть Ладимировича и умереть».