Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 761 նոր դեպք
Այսօր Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 761 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 537 մարդ, մահացել է 9 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 286 406, այստեղից ապաքինվել է 276 084 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 3 849:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 34 201 փորձարկում, այդ թվում 20 281-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 13 920-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.23% է, վերջին 14 օրվանը՝ 2.03%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.5%:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 229 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 2 045 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 314 անձ:

В Грузии выявлен 761 новый случай коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 537 человек, скончались 9 пациентов.
За прошедшие сутки в стране был проведен 34 201 тест.
Всего в Грузии выявлено 286 406 случаев инфицирования коронавирусом, из которых 276 084 пациентов выздоровели и 3849 умерли.
229 человек находятся в режиме карантина, 2045 человек – под наблюдением в стационаре, 314 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлен 761 новый случай коронавируса