Մեթյու Բրայզա. «Ժամանակն է համաձայնեցնել ԼՂ հակամարտության կարգավորման հիմնարար սկզբունքները»
«Trend» գործակալությունը հաղորդում է, որ Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան գտնում է, որ ժամանակն է համաձայնեցնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հիմնարար սկզբունքները։
«ԱՄՆ–ի, Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի նախագահների դովիլյան հայտարարությունը ճիշտ է տարածաշրջանում կայունությունը վերականգնելու տեսակետից։ Ժամանակն է համաձայնեցնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հիմնարար սկզբունքները»,–ասել է Մ. Բրայզան։
Դիվանագետի խոսքերով՝ հակամարտության կարգավորման հիմնարար սկզբունքները կարող են խաղաղ համաձայնության հիմք հանդիսանալ։

Настало время согласовать базовые принципы урегулирования Карабахского конфликта – Брайза
Настало время согласовать базовые принципы урегулирования Карабахского конфликта. Такую точку зрения, как передают азербайджанские СМИ, выразил посол США в Азербайджане Мэтью Брайза.
«Довильское заявление президентов США, Франции и России правильное с точки зрения восстановления стабильности в регионе. Настало время согласовать базовые принципы урегулирования Карабахского конфликта», - сказал посол.
По словам Брайзы, базовые принципы урегулирования конфликта могут заложить фундамент мирного соглашения.